İcradan Satılık Daire

MALATYA6. İCRA DAİRESİ

2007/6106 ESAS
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
MALATYA 6.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’ nden
Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:
Taşınmazın Adresi : Hacı abdi mah. Ancarlı sok. Elif çat apt.No:40/11
Merkez/MALATYA
Taşınmazın Yüzölçümü : 200,00 m2
[Taşınmazın][ ][Özellikleri] : Malatya Merkez Hacıabdi mah. 2283 ada 1 parselinde kayıtlı 492.00 m2 alanlı arsa üzerinde bulunan bodrum + zemin+ 5 normal+1 dubleks kattan oluşan betonarme binanın 5.kat 11nolu dubleks meskendir. Taşınmaz Malatya belediyesi imar hudutları içerisinde, her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, taşımaz şehir merkezine uzak bir mesafede olup ulaşım toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Taşınmaz yola cepheli olup karşısında Kemal Özalper İlköğretim okulu vardır. Dubleks meskenin alt katı 2 oda 1 salon, mutfak, giriş, antre, ara hol, banyo, wc, dubleks kata çıkış merdiveni bölümü ve 2 balkondan oluşmaktadır. Bu bölümdeki tüm oda ve salon zeminleri laminat parke, ıslak hacimler ise seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap olup pencereler ise pvc dir. Duvarlar ise alçı sıvalı ve plastik boyalıdır.Tavanlarda kartonpiyer imalatı vardır. Mutfak tezgahı ve dolabı bulunan yapının giriş kapısı çelik kapıdır. Meskenin dubleks bölümünün ise ahşap bir merdiven ile çıkış verilmiş olup, bir giriş antre ve mutfak, bir oda, banyo ve kilerden oluşmaktadır. Odanın zemini laminat parke olup diğer ıslak hacimler seramik kaplıdır. Bu bölümde bulunan banyo ise duşa kabinli olup,boydan boya seramik kaplıdır. Mutfak bölümünde mutfak tezgahı ve dolabı vardır. Kapılar ahşap olup pencereler ise pvc doğramadır. Ayrıca dubleks bölümde üzeri ahşap çatı ile kaplı,zemin seramik kaplı bir teras vardır. Meskenin elektrik ve sıhhi tesisatı kullanıbilir durumda olup ısınma sistemi doğalgazlıdır. Meskenin bulunduğu bina asansörlü olup, merdivenler mermer kaplıdır. Binanın dış cephesi pvc (Amerikan syding) kaplıdır. Toplam kullanım alanı 200 m2 olan yapı 5-10 yıllık bir yapıdır.
Takdir Olunan Kıymeti : 137.600,00 TL
KDV Oranı : 18
1. Satış Günü : 09/09/2011 Cuma günü saat 10:30-10:40
2. Satış Günü : 19/09/2011 Pazartesi günü saat 10:30-10:40
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz bir borç nedeni ile açık arttırma suretiyle satılacaktır.
Satış Şartları:
1- Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte Malatya 6.İcra Müdürlüğü’da açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin 60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek sartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci arttırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilememiş ise taşınmaz en çok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadarki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin 40′ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.
2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin 20′si nisbetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. (Banka teminat mektubu ibrazı halinde satış gününden en az 1 gün evvel ibraz edilmesi gerekir) Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, Damga vergisi, tapu harcı ve masrafları ile KDV alıcıya aittir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2007/6106 sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İc.İf.K.126)
27/07/2011