İcradan Satılık Daire

KAYSERİ 7.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2010/264 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi,niteliği kıymeti,adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Bilgileri    : Taşınmaz Mal
Taşınmazın Adresi      :   Melikgazi / KAYSERİ
Taşınmazın Yüzölçümü          : 466.M2
Taşınmazın Arsa Payı : 1/32
Taşınmazın Özellikleri            : Kayseri ili, Melikgazi ilçesinde tapuda  Keykubat mahallesinde ada  2425, parsel  17 Parsel de kayıtlı sekiz katlı kargir apt. Niteliğinde, zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı mesken vasfında taşınmazdır. Taşınmazın posta adresi Anafartalar mahallesi, kristal siteleri kalender apt. No 3 zemin kat daire 1 Melikgazi-Kayseri adresindededir. Taşınmaz imar planında  1/1000 ölçekli uyğulama imar planında 8 katlı konut alanı içerisinde kaldığı bildirilmiş,  ana taşınmaz bodrum kat, zemin kat, 7 normal kattan oluşmakta,  15-20 yıllık sobalı, asansörlü, bodrum hariç her katında 4 er mesken bulunmakta, 1 nolu mesken daire 85.m2. Brüt alanlı, 2 oda, salon, mutfak, banyo, lv.wc. Antre, 2 balkondan oluşmakta güney ve batı yönlere iki çepheli, taşınmazda zeminler odalarda pvc (marley) diğer  yerler dlökme mozaik kaplı, içi kaı doğramaları ahşap, daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları  pvc ve ısı camlı, duvarların ıslak hacımleri yarıya kadar fayans kaplama, diğer yerler sıva üzeri plastik boyalı, mutfak tezgah ve ve dolapları yapılıdır. Takdir edilen değeri  55.000.TL.dir.
Takdir Olunan Kıymeti          : 55.000,00
KDV Oranı     : %1
1. Satış Günü  : 11/10/2011  Salı günü saat 10:00 -1010
2. Satış Günü  : 21/10/2011  Cuma saat       10.00- 1010

Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar bir borç nedeni ile  açık arttırma suretiyle satılacaktır.
Satış Şartları:
1- Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte KAYSERİ 7.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’da açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek sartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci arttırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilememiş ise taşınmaz en çok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadarki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40′ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.
2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20′si nisbetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, ihale pulu, 1/2 tapu harcı ve masrafları, KDV alıcıya aittir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/264 sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İc.İf.K.126)   04/08/2011

GAZİ TUMBUL
İCRA MÜDÜRÜ

Aranan Kelimeler: