Ücretsiz İcra İhale İlan Sitesi

Sitemizde icradan satılan menkul, gayrimenkul ve otoların satış günleri ve bedelleri konusunda detaylı bilgilendirme verilmeye çalışılacaktır.

Neden İcralık Malların Satışı Konusunda Ücretsiz İlan Yayınlıyoruz?

1-Bazı icralık malların satışı alacaklı ya da vekili tarafından talep edilmesine rağmen icralık malların satışından çok az sayıda insanın haberdar olması nedeniyle icralık mallara alıcı çıkmamaktadır. Bu durum alacaklının alacağını tahsil edememesine neden olduğu gibi icralık malların yediemin deposunda uzunca bir süre kalması nedeniyle yediemin  ücretinin artmasına bağlı olarak daha sonra ödenecek fazla yediemin ücreti nedeniyle borçlunun icra dosya borcu yükselmekte bu durum borçluya zarar vermektedir. Çünkü ödenen yediemin ücreti borçlunun borcuna yansımaktadır.

2-Diğer bir sebepte ise yine icralık malların satışından çok az sayıda insanın haberdar olması nedeniyle bazı menkul ve gayrimenkul mallar değerinin daha azına gitmektedir. Bu durumda ise borçlunun elindeki malı daha ucuza gitmekte ve borçlunun icra dosya borcu genellikle bitmemektedir. Halbuki icralık mallar açık artırma usulü satılır ve ne kadar çok alıcı ihaleye katılırsa icralık mal değerine yakın bir bedelden satılabilir.

3-İcra yolu ile satılan mala gerçekten ihtiyacı olanlar da sitemizde yayınlanan ihale ilanlarını takip ederek ihtiyaç duydukları mala ulaşabileceklerdir.

Sitemizin  takipçelerimize, alacaklılara ile borçlulara faydalı olmasını temenni eder, sitemize desteklerinizi bekleriz.

Aranan Kelimeler: